Dlhší čas sme premýšľali s výmenou krytiny na streche farského úradu zo strany od hlavnej cesty. Dôvodom bol havarijný stav, zatekanie dažďovej vody do miestnosti na fare. Preto po
Zvykom bolo vždy 14.septembra sa pomodliť spolu krížovú cestu ako farnosť a sláviť sv. omšu na kalvárii v Gaboltove. Toho roku sme sviatok Povýšenia sv. Kríža neslávili na Kalvárii.
Dňa 19.9.2021 sa konala odpustová slávnosť Sedembolestnej Panny Márie v Zlatom. Hlavným celebrantom a kazateľom bol dp. Marcel Záleha. Kvôli zlej epidemiologickej situácii v okrese Bardejov sv. omša musela
Gaboltov – hlavné pútnické miesto Košickej arcidiecézy – privítal 16. – 18.júla na sviatok Panny Márie Karmelskej, množstvo pútnikov z blízkeho a ďalekého okolia. Veriaci sem každoročne prichádzajú vzdať úctu Panne Márii